Naši klienti


V Kojetíně je a funguje kryokomora

Je to taková lednice velikosti větší výtahové kabiny s velkým proskleným oknem, uvnitř obložená dřevem jako sauna.

Kryokomoru (Polárium) jsem si jel vyzkoušet před dvěma lety do Teplic, protože jsem slyšel o příznivém vlivu na klouby poničené artrózou, a po absolvování série deseti návštěv jsem cítil úlevu. Jenže Teplice jsou trochu zruky a rady zní: série návštěv po nějakém čase opakovat.

Čekal jsem na otevření kryokomory někde blíž - nejlíp v Kojetíně. Teď už mám za sebou desátou návštěvu a po sedmé jsem začal pociťovat zlepšení, které se dále prodlužovalo.

Na dotazy: Jaké to je? Jak se cítíš? Je tam velká zima? ... nedokážu odpovědět. Zima, s jakou máme každý zkušenosti, je jiná. Tato se točí kolem -120°C a na to člověk není připravený. Na každého to působí jinak, každý tam jde taky z jiného důvodu. Někdo prý pociťuje jistou euforii, nabuzenost, rozjařenost. To neznám, jsem prostě spokojený.

Celá procedura se skládá ze vstupního přeměření tlaku ( s vysokým tlakem vás tam nepustí). Potom se svléknete do trenek, sudáte kovové ozdoby a nazujete teplé ponožky a dřeváky, rukavice, čelenku a přes ústa chirurgickou roušku. Dámy samozřejmě ještě nátělník. Celý pobyt uvnitř trvá 2 až 3 ( i 4) minuty. Následuje přesun do tělocvičny - rozhýbat se, rozproudit a prohřát. A příště zas.

Někteří mají pocit okamžité změny, na mě to působí s odstupem dne, dvou. A hlavně až po několikeré opakované návštěvě. Bolesti vycházející z kyčle polevily a ustoupily. Je klid.

Už jsem pro zdraví absolvoval pobyt v lázních, několik sérií návštěv rehabilitace, akupunkturu, masáže. Kryokomora je varianta, kdy mám pocit, že pro sebe dělám něco "sám".

Kryokomora v Kojetíně je v rohové vile vlevo před nádražím, vedle centra žilní chirurgie. Chce to vyzkoušet a vydržet.

Jiří Juřen , první rekordman Kojetínské kryokomory